Další užitečné stránky

FREE ESL SHORT STORIES 

Zde najdete tolik poslechů i s přepisem zdarma, že si určitě vyberete.Tahla stránka by se měla stát vaším častým cílem.

 

HELPFORENGLISH helpforenglish

Asi nejlepší česká neplacená stránka k výuce angličtiny. Gramatika, čertba, poslech, testy a mnoho dalšího. Najdete zde i to, co se jinde nedozvíte.

NEWS IN LEVELS newsinlevels

Výborná stránka na čtení a poslech zpráv a informací z celého světa, které jsou upraveny do tří úrovní obtížnosti. Některé zprávy jsou namluveny podle úrovně obtížnosti. Na stránce najdete mnoho dalších aktivit a testů. Tyto stránky mohou studentům z některých skupin výborně pomoci při přípravě na aktivitu "One-minute-talk". Stránky se rozvíjejí a je v nich ukryt velký potenciál. Doporučuji zařadit k oblíbeným stránkám.

OXFORDOWL 

 Na této stránce  si můžete vybrat asi z 250 elektronických knih, které jsou v různých úrovoxfordowlních  pro anglické děti rozděleny podle věkových kategorií. Jsou to sice knihy pro děti, nicméně i mezi nimi najdete spoustu krásných knih pro dospělé (vyberte a vyzkoušejte si v záložce age group).

Určitě nám nevadí, že knihy jsou pro děti, poněvadž gramatika a rozsah slovní zásoby kopíruje i růst nás dospělých ve znalostech při výuce jazyka (ačkoli těm dětem to do té hlavy „leze“ jaksi samo a rychleji; nicméně s tímto faktem už nic nenaděláme L ).

Většina knih je upravena tak, abyste si je mohli postupně listovat stranu za stránkou, přičemž veškerý text na stránce je zároveň i namluven ve velké kvalitě rodilými mluvčími z Británie. Je tam však i pár knih, které jsou zatím jen namluveny bez možnosti sledovat text.

Malou nevýhodou je, že se musíte bezplatně zaregistrovat, takže trochu času při prvním kroku navíc. Ale pak už to jede!

 ANGLIČTINA BBC - EnglishS BBC 

 Počeštěné různé kurzy s poslechem a přepisem u většiny nabízených kurzů. Lze stáhnout do MP3 přehrávače.

PROJECT BRITAIN Project Britain

Stránka přinášející různé informace z reálií Velké Británie. Dozvíte se mnohé užitečné věci ještě předtím, než okusíte GB na vlastní kůži. A ještě se přitom budete učit anglicky. Můžete si vybrat z mnoha bolastí, pod kterými máte další témata přehledně roztříděna a interaktivně provázána. Čekají Vás autentické texty, které nejsou nijak zvlášť obtížné. Vše doplňují mnohé obrázky. Stačí jen klikat a číst. Vřele doporučuji.

CDLP-online CDLP-ONLINE

Vyberte si některou z nabídky jedenácti oblastí (working; law&government; family; nature; atd.), která vám nabídne desítky různých článků z dané oblasti. Tu si můžete číst a přitom zároveň i pustit její poslech namluvený rodilým mluvčím (American English). Vhodné pro pokročilejší studenty.

LEARN ENGLISH WITH Mr DUNCAN Mr Duncan

Výborné lekce britské angličtiny na YouTube. A mnohem více, než jen lekce.

Steve FordENGLISH WITH STEVE FORD

Video lekce s přepisem mluveného slova na YouTube. Vhodné pro pokročilejší studenty. Steve Ford je původem Kanaďan, takže očekávejte americkou angličtinu.

REAL ENGLISH Real English

Video lekce s následnými cvičeními. Skvělé na zpestření výuky a seznámení se se "skutečnou" (=reálnou) hovorovou americkou angličtinou, jak zní od obyčejných lidí.

Tyto další stránky se týkají výuky nepřímo, ale jsou rovněž velmi užitečné

MAREK CÍSAŘ

Cestujete rádi? A chcete poradit, jak cestovat levněji či neutratit zbytečné peníze v cizí zemi? Nebo potřebujete poradit před cestou, aby Vás ve vaší destinaci nenapálili? Čeho se vyvarovat a čeho naopak využít? Zkušený cestovatel z Valašských Klobouk Vám nejen určitě dobře poradí, ale může ušetřit také nemalé výdaje. Opravdu, stojí to za to.
Nebo možná máte zájem o cestovatelskou přednášku s promítáním a zajímavými, skutečnými příběhy tohoto cestovatele. Tak neváhejte a kontaktujte ho.

Englishbooks.czENGLISHBOOKS

V tomto českém internetovém obchodu najdete nejen učebnice a slovníky, ale rovněž doplňkové materiály všech renomovaných nakladatelství zaměřujících se na výuku jazyků.

 FRAUS Fraus

Tento odkaz je sice na posledním místě v mých doporučeních, ale nic to nemění na tom, že vydává kvalitní učebnice uzpůsobené pro českého studenta a také kvalitní slovníky. Učebnice plzeňského nakladatelství FRAUS používám z velké části při výuce. Nejen na ně, ale i na další materiály z tohoto nakladatelství mají všichni studenti kurzů EFFORT.cz slevu 10%.

Page generated in 0.1237 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál